W WALCE Z WYSOKIM CIŚNIENIEM, CUKRZYCĄ, NADMIAROWYMI KILOGRAMAMI CZY NISKIM POZIOMEM ENERGII NIE MUSISZ BYĆ SAM!

Być może któraś z opisanych poniżej sytuacji dotyczy Ciebie?

Nareszcie jakaś większa impreza! Możesz elegancko się ubrać, do tego fryzura i wieczorowy makijaż. Jesteś podekscytowana. Sięgasz po sukienkę, którą kupiłaś jeszcze prze pandemią – nie było okazji, żeby ją wcześniej założyć. I co? Zamiast efektu WOW – wielkie rozczarowanie. Sukienka nie wygląda na Tobie już tak efektownie. Jest ewidentnie za mała.

Po miesiącach pracy zdalnej wychodzisz wreszcie spotkanie biznesowe. Zakładasz garnitur i masz dziwne uczucie. Nie czujesz się już tak komfortowo jak w luźnych dresach czy T-shircie. Przez cały dzień coś Cię uwiera. Dochodzisz do wniosku, że Twój ulubiony garnitur jest teraz dla Ciebie za mały.

Po takich doświadczeniach stajesz na wadze i okazuje się, że przybyło Ci kilka kilogramów.

Nerwowo poszukujesz rozwiązania, jak szybko je zrzucić. Jaką dietę wybrać, a może jakąś kurację odchudzającą? Jak ćwiczyć i co robić, żeby szybko wrócić do normy. Próbowałeś już różnych diet, ale wszystko działało na krótką metę.

Wykonujesz badania okresowe lub dostajesz skierowanie na badania z powodu nagłego pogorszenia samopoczucia i otrzymujesz niepokojącą diagnozę.

W kilku pozycjach Twoje wyniki zdecydowanie przekraczają normę. Rozmawiasz z lekarzem i otrzymujesz kilka recept na tabletki na nadciśnienie czy na cukrzycę. Przy okazji dowiadujesz się, że będziesz już je brać do końca życia. Konsultujesz z innym lekarzem i dowiadujesz się, że jest nadzieja na poprawę Twojego zdrowia bez leków, ale musisz zmienić styl życia i zdrowo odżywiać się.  Otrzymane wskazówki są tak ogólne, że po powrocie do domu i tak nie wiesz co masz robić, a bardzo chcesz poradzić sobie bez leków.

Cierpisz na przewlekłe schorzenia układu krążenia czy choroby autoimmunologiczne. Jesteś pod stałą opieką swojego lekarza prowadzącego, ale widujesz się z nim raz na kilka miesięcy lub tylko masz krótką tele-poradę. Wiesz, że w Twoim przypadku zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia to warunek konieczny do radzenia sobie w chorobie.

Żeby poradzić sobie w każdej z opisanych sytuacji przydałoby się dodatkowe wsparcie. Z pełnym przekonaniem mogę zarekomendować Ci Health Coaching.

Na polskim rynku to nowa usługa, ale W USA i w Kanadzie sprawdza się już od kilkunastu lat. W 2006 roku w USA powstał organ nadzorujący Health Coaching (NBHWC), który zajmuje się certyfikacją programów, kodeksem etyki i wspiera działania zmierzające do objęcia health coachingu refundacją w ramach programów ubezpieczenia zdrowotnego.

Kim jest i czym zajmuje się Heath Coach?

  • Health Coach to partner, który pomaga Ci zrealizować Twoje cele w obszarze zdrowia.
  • Ty wiesz co i dlaczego chcesz osiągnąć i Twoje priorytety są najważniejsze. Również Ty jesteś odpowiedzialny za realizację.
  • Twój Coach pomoże Ci zidentyfikować zagrożenia, jakie mogą pojawić się na Twojej drodze i przygotuje Cię jak sobie z nimi radzić.
  • Zapewni dostęp do narzędzi i rozwiązań, spośród których będziesz mógł wybrać najlepsze do Twoich potrzeb.
  • I ostatnia, ale szalenia istotna sprawa. Health Coach pomoże Ci znaleźć prawdziwą motywację do realizacji Twoich celów.

Ustrukturyzowany proces

Health coaching to nie jednorazowe spotkanie. Zmiana sposobu odżywiania, czy zmiana stylu życia wymaga czasu. Jeśli chcemy to zmienić musimy zmienić swoje nawyki.

Udowodniono, że na budowę nawyków potrzeba minimum 66 dni. Dlatego w health cochingu wykorzystywane są specjalne programy edukacyjno-transformacyjne, realizacja których pomaga budować trwałe zmiany.

Poczucie bezpieczeństwa i wsparcie

Praca z Health Coachem to olbrzymia wartość dodana. Nie jesteś już sam ze swoimi problemami.  Zyskujesz partnera i wsparcie. W realizacji swoich celów poczujesz się bezpiecznie i w dobrych rękach.

Jeśli poszukujesz takiego wsparcia, serdecznie zapraszam!

Jestem certyfikowanym Coachem WILDFIT, programu, za który jego twórca – Eric Edmeades

został nagrodzony przez kanadyjski Senat za wspieranie zdrowia.